Moje hafty i fotografie.
Stronę odwiedziło
gości

Online

niedziela, 18 lutego 2018
piątek, 07 listopada 2014
Aniołki skończone

haft krzyżykowy

Skończyłam hafcik. Są słodkie, śliczne pupcie :) I co teraz z nimi zrobić? Oprawić? Już cyganka wyhaftowana leży i czeka w kolejce, żeby zanieść do oprawy. Jakieś lenistwo mnie opętało. Muszę się zmobilizować :)

środa, 12 marca 2014

Wyhaftowałam cygankę. Dla męża, żeby nie oglądał się za innymi. Napatrzy się, napatrzy i może mu to wystarczy. Jeszcze ją oprawię i powieszę mu nad łóżkiem.

cyganka

poniedziałek, 11 listopada 2013
dziergam :)

Ja jednak w dalszym ciągu haftuję. Idzie mi opornie, bo chcę,żeby było ładnie i kolorowo. Jeszcze końca nie widać, a jest to dół do firanki, czy jak to inaczej by nazwać. Ma być firaneczka kolorowa do kuchennego okna. Kiedy ja to skończę? Może na wiosnę będzie gotowe, bo na razie to 1/10 pracy.

będzie firaneczka

wtorek, 05 lutego 2013
Klimt- Pocałunek

04 lutego 2013 r. o godz. 19,25 wyszyłam ostatni krzyżyk, uprałam, wyprasowałam i wygląda tak:

Klimt - Pocałunek

Teraz trzeba pomyśleć o oprawie. Zaczęłam wyszywać chyba w maju 2012 - długo to trwało, ale wreszcie jest obraz, jak również jest satysfakcja. I co ja teraz będę robić wieczorami?. I

piątek, 30 listopada 2012
..a ja haftuję i haftuję...

Wcale nie siedzę bezczynnie i nie gapię się w tv tylko ciągle igiełka i niteczka. Jak długo jeszcze to będę robić nie wiem. Na razie sprawia mi to olbrzymia frajdę. Na dowód, że naprawdę tak jest pokażę jak mi idzie ten "Pocałunek" Klimta, a idzie powolutku. Długo już nad tym siedzę, ale to olbrzymi obraz.  Dedykuję ten wpis wszystkim moim kochanym "oglądaczom" czyli Monice, Blance, Marylce, Dorotce i jeszcze komuś. Oglądąjcie, ale napiszcie do mnie  coś tu pod spodem :) Będzie mi miło. Pozdrawiam :)

Będzie

hafciki

No i tak to wyglada na dzień dzisiejszy. Wydaje mi się, że w tym roku tego nie skończę. Trudno, najważniejsze, że jakoś idzie.niedziela, 20 maja 2012
Klimt

Oprawiłam wreszcie dwie prace. Trochę długo to trwało, ale wreszcie są. Pocę się teraz nad jeszcze jednym dziełem Klimta. Będzie to "Pocałunek". Pewnie potrwa to znowu trochę czasu, bo wakacje, urlop za chwilkę. Na razie podziwiam to co mam (u Moniki i u siebie, bo dama poszła do damy :)) i "ściubolę" następne.

oprawiony

"Dama z wachlarzem"

oprawiony

"Macierzyństwo"

sobota, 17 grudnia 2011

haft

Moje nowe dzieło czeka na oprawę. Chcę wyhaftować jeszcze dwa obrazy G.Klimta. Zobaczymy, czy mi się uda. Ten obrazek poczeka na resztę i dopiero potem oprawię.

Gustav Klimt - austriacki malarz i grafik (1862-1918).               Jeden        z najwybitniejszych przedstawicieli secesji - stylu w sztuce, którego charakterystycznymi cechami są : płynne, faliste linie, ornamentacja abstrakcyjna lub roślinna inspirowana wpływami sztuki japońskiej, swobodne układy kompozycyjne, asymetria, płaszczyznowość i linearyzm oraz subtelna pastelowa kolorystyka.

Artysta tworzył dzieła totalne i absolutne, wolne od wszelkich konwencji i ograniczeń narzucanych przez akademickie koncepcje. Obrazy Klimta są więc wyrazem nieograniczonej swobody twórczej eksponując bujność epoki, w której żył.

niedziela, 18 września 2011
W pewnym domku ...

 ...wiszą na ścianie różne piękne obrazki - haftowane. Och jak tu ślicznie jest :) Lubię tu przychodzić z różnych powodów, nie tylko dla obrazków. Zdjęcia wielkie - zrobiłam to świadomie, żeby było lepiej widać.

 

chafcik

czwartek, 10 lutego 2011
Maki 2

maki w wazonie

Skończyłam. Trwało długo, ale chyba się opłacało. Teraz obydwa oprawimy i.....zobaczymy jak wygladają :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8